A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури та спорту Великобурлуцької селищної ради

Організовуємо безпечне освітнє середовище у 2020/2021 навчальному році

Дата: 25.11.2020 11:31
Кількість переглядів: 13

   Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року.

      З 25 листопада по 10 грудня тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

       Щорічна акція  «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне, тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку:

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок,

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати:

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом,

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством,

3 грудня – Міжнародний день інвалідів,

5 грудня – Міжнародний день волонтера, 

6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

     Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства   (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

      Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства» 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.

   У закладах загальної середньої освіти Великобурлуцької селищної ради,  в рамках акції, передбачені різноманітні інформаційно-просвітницькі заходи. Їх метою є підвищення обізнаності здобувачів освіти про права людини, формування свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства, торгівлі людьми, гендерного насильства, порушення прав людини, жорстокого поводження з дітьми, попередження насильства в сім’ї тощо.

       Міністерство освіти і науки України рекомендує організувати та провести в закладах освіти навчальні заняття, лекції, вебінари, круглі столи та інші заходи з урахуванням умов карантину (лист Директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН № 6/1379-20 від 17.11.20 року).

       Під час підготовки до уроку рекомендується скористатись матеріалами, які було підготовлено та адаптовано в межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні».

 


« повернутися

Вхід для адміністратора