В перший клас без стресів.
На порозі новий навчальний рік, швидко промайнули літні канікули, залишивши приємні спогади. Попереду зустріч з однокласниками, вчителями, нові відкриття та події – для більшості учнів звичне довгоочікуване шкільне життя.
А для першокласників настає складний і відповідальний етап у житті. Маленьким дітям важко адаптуватися до нових змін, тому їм зараз, як ніколи, потрібна підтримка та допомога найближчих для них людей – батьків.
Початок шкільного життя - це не тільки нові обов’язки, діяльність, а й нові контакти, нові стосунки. Змінюється соціальна позиція: був просто дитиною, тепер став школярем. Змінюється соціальний інститут: школа стає обов’язковою частиною життя, розширює права і обов'язки дитини, її взаємостосунки з навколишнім середовищем. Змінюється життя дитини: усе підпорядковується навчанню, школі, шкільним справам.
Для того щоб навчання не перетворювалося на постійний стрес, а навчання проходило із задоволенням батьки можуть скористатися наступними порадами.
- Поясніть дитині, що означає «бути школярем» та для чого це потрібно. Розкажіть про школу, про існуючі в ній правила, щоб дитина була обізнана і, відповідно, відчувала себе впевнено, не боялася і не сумнівалася у своїх здібностях.
- З початку навчального року привчіть дитину прокидатися раніше, щоб підготовка до навчання не перетворювалось у щоденні хвилювання. Вранці розбудіть дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Поясніть, як планувати та розраховувати свій час.
- Обов'язково привчіть дитину зранку снідати – під час занять дитина буде менше відволікатися та зможе зосередитись на уроках.
- В перші дні занять допоможіть дитині зрозуміти, що таке урок, розклад, перерва, як приєднатися до уроку, тощо. Будьте поруч.
- Після закінчення занять дайте дитині відпочити. Обід - зручний момент для цього. Запитайте дитину про що вона сьогодні дізналася, що її зацікавило чи сподобалось їй під час занять. Школяр може розповісти про свій робочий день і у такий спосіб звільнитися від психологічного напруження, якщо таке було. Вислухайте дитину уважно.
- Якщо є зауваження вчителя, не поспішайте влаштовувати сварку. Спокійно поговоріть з дитиною та поясніть, як виправити ситуацію. Для дитини найважливішою Вашою допомогою є слова підтримки та ваше розуміння.
- Потрібно частіше хвалити дитину, але якщо у неї щось не виходить, не піддавайтеся спокусі зробити їй маленьке послаблення, необхідно дати їй невеличкий перепочинок і потім повернутися до виконання завдань.
- Протягом дня намагайтеся знайти хоча б півгодини для спілкування та ігор з дитиною. Батькам корисно знати про важливі для дитини потреби, щоб завжди мати тісний контакт з власними дітьми, а також мати змогу, у разі необхідності, вчасно впливати на них. Не жалкуйте для дитини часу. Вам необхідно потрапити у світ вашої дитини. Постарайтеся, щоб інтереси дитини стали Вашими. Грайте, навчайтеся, розмовляйте так, щоб дитина знала, що Ваш дорогоцінний час належить лише їй. Діти найбільше цінують час, який проводять з ними батьки.
- З перших днів навчання вимагайте виконання дитиною режиму дня, щоб вона лягала спати в один і той же час. Сон для школярів має першочергове значення. Бажано, щоб дитина спала не менше 10-11 годин – повноцінний відпочинок дуже важливий для відновлення сил.
Батькам необхідне терпіння щоб навчання дітей у школі проходило без стресів. Якщо діти зростають в любові та спокої, завжди відчувають підтримку вони із задоволенням будуть навчатися та обов’язково будуть Вам вдячними за Ваші любов та турботу про них.
Управління освіти, культури та спорту Великобурлуцької селищної ради