A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури та спорту Великобурлуцької селищної ради

з 1 вересня 2025 року відбудуться зміни у дистанційному навчанні

Дата: 25.10.2024 11:27
Кількість переглядів: 66

Міністерство освіти і науки України повідомило про зміни у дистанційному навчанні школярів. Вони стосуються організації дистанційного навчання, індивідуального патронажу та навчання за місцем перебування. Основні зміни впровадять з 1 вересня 2025 року.

Дистанційні школи і класи будуть функціонувати за умов:

  • мінімум 20 учнів у класі;
  • наявності щонайменше одного класу для всіх років навчання з 1 до 11 класу;
  • навчання проходить синхронно з використанням цифрових інструментів.

«Якщо жодна школа у громаді не зможе функціонувати, бо не виконує умови, то за рішенням засновника визначається одна найбільш спроможна школа, яка працює без дотримання вимог до наповненості класів та представленості класів кожного року навчання. Якщо у громаді в жодній школі не може бути сформований конкретний клас певного року навчання, то лише один клас на громаду може мати наповнення менше 20 учнів», – пояснили у МОН.

З 1 вересня 2025 року українські школярі за кордоном зможуть навчатися в дистанційних класах з українознавчим компонентом без подвійного навантаження. Вони вивчатимуть лише ті предмети, яких немає в школах за кордоном, – українську мову та літературу, історію, географію України. Це зменшить навантаження з 25 до 6 годин, а оцінки із загальних предметів, які дитина вивчає за кордоном, перезарахують.

Нещодавно набув чинності відповідний наказ МОН, що визначає особливості навчання дітей, які нині вимушено перебувають за кордоном й навчаються одночасно в школі країни перебування та Україні.

Більше про програму такого навчання читайте за покликанням.

Водночас в Україні продовжують працювати інші форми навчання для учнівства за кордоном: дистанційна (з вивченням усіх предметів), сімейна й екстернат. Батьки або законні представники дитини мають право обрати найбільш комфортний для себе варіант.

Передбачається, що учні будуть тимчасово переведені в класи для вивчення українознавчих предметів і зможуть продовжити навчання у своїх школах після повернення в Україну або в разі бажання знову навчатися на стандартній дистанційній, сімейній формах або екстернаті. МОН розробляє технічну можливість для цього.

Перелік шкіл, в яких формуватимуться класи (групи) для вивчення українознавчого компонента (для зарахування батькам або законним представникам учня/-ці потрібно звернутися за контактами, вказаними в таблиці).

З 1 вересня 2025 року діти, які вимушено покинули своє місто, зможуть відвідувати школи за місцем фактичного перебування. Діти на окупованих територіях продовжать навчання в українських школах дистанційно. Також такі учні можуть навчатися за педагогічним патронажем: за ними закріплять вчителя, який створить індивідуальний навчальний план.

Фото без опису
 


« повернутися

Вхід для адміністратора