20 листопада – Всесвітній день дитини.
Всесвітній день дитини запровадила ООН. Цей день був заснований у 1954 році та відзначається 20 листопада кожного року. У 1959 році 20 листопада Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини. Також 20 листопада в 1989 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про права дитини. Починаючи з 1990 року одночасно з Всесвітнім днем дітей також відзначають річницю дня прийняття Генеральною Асамблеєю ООН як Декларації, так і Конвенції про права дітей.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованих на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує опіки й уваги, турботи, любові, захисту і постійної підтримки дорослих. Вже не раз було доведено, що від якості дитячих років залежить усе подальше життя, тому необхідно приділяти неабияку увагу повноцінному розвитку дитини, залученню її до суспільного життя.
Велику увагу в житті кожної людини відіграє освіта, оскільки діти, які не відвідують школу, часто є найбільш вразливими, та зазнають труднощів у вирішенні багатьох життєвих ситуацій чи конфліктів.
Як виховати щасливу дитину? Однозначно відповісти на дане питання неможливо. Проте, психологи рекомендують виховувати дітей використовуючи так званий метод власного прикладу, адже кожна дитина хоче бути схожою на своїх батьків. Також не варто забувати давати дитині право вибору, слідкувати за режимом дитини та пам’ятати про вчасну соціалізацію. Необхідно відверто говорити з дітьми про труднощі, з якими щодня стикаються інші діти, наприклад, діти, які експлуатуються як робітники, чи проживають в регіонах, де відбуваються збройні конфлікти, або мешкають на вулицях. Діти повинні знати свої права незалежно від їх громадянства, походження чи соціального стану.
Кожен малюк має право бути щасливим. Здорові та радісні діти – запорука кращого майбутнього для кожної країни. Як чудово бачити посмішки дітей та чути їхній сміх, адже саме в дитинстві все здається райдужним та позитивним.
Діти мають залишатись дітьми, перш ніж стати дорослими, а обов’язок дорослих – зробити все можливе, щоб вони зростали в комфортних умовах.